Farmotor

Baráti emlékeztető

Nem felejtetted el esetleg betakarítani a mai napra esedékes naptáras ajándék akármit, mégpedig valamennyi kóbor farmodon?

affraid

Érvényesség: dec. 1. 00:00 - dec. 31. 23:59

Vendégfórum

Hozzászólás a témához

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Vendégfórum

Témanyitás  Admin on 2015-05-28, 19:46

Ebbe a topicba bárki írhat, akár regisztráció nélkül is.

A Nyílt tér fő célja, hogy a Farmotor látogatói megismerkedhessenek ezzel a fórummal, és kérdezhessenek az őket érdeklő témákról. De bármi egyébről is szó eshet.

A netikettet sértő hozzászólások eltávolításra kerülnek.

Kellemes beszélgetést! flower

Anyone can post in this topic, even without registration.

The primary purpose of Open area is to provide a platform where visitors of Farmotor can get familiar with this forum, and ask their questions. Any other theme is possible, though.

Posts that do not conform netiquette will be deleted.

Have fun talking to us! flower

A hozzászólást Admin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2015-05-28, 21:52-kor.

Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 47

http://farmotor.com

Vissza az elejére Go down

Mit érdemes tudni a Farmotorról?

Témanyitás  Grizzlyng on 2015-05-28, 19:59

Regisztráció nélkül bárki szabadon írhat hozzászólást a fórum Nyílt terület nevű részének bármely topicjába, például ide a Vendégfórum nevű topicba.

Néhány általános szó a Farmotorról (főleg azok számára, akik a Farmerama hivatalos fórumáról érkeznek hozzánk):

A Farmotoron egyenlő arányban szerepel a kultúra, a barátság, a szórakozás, és azon belül a farm játék.

A Farmotoron lehet legelőször hozzájutni a farmos-eventes hírekhez. Nálunk valódi hírek olvashatók. Úgynevezett pletykákkal ritkán foglalkozunk.

A Farmotoron a farmos hírek egyértelmű, ködösítéstől mentes formában vannak közzétéve. Minden egyéb létező hírforrás lassabb és/vagy pontatlanabb, mint a miénk.

A friss farmos hírek listája a kezdőoldal jobb felső részén ÚJDONSÁG cím alatt látható.

Mi nem a "kemény drogosokat" szolgáljuk ki. Sőt, kifejezetten ellene vagyunk az önpusztító, megszállott játékfüggőségnek. Nem buzdítunk esztelen vásárlásra és időtékozlásra. A játékban a felszabadult szórakozást látjuk, és hasonlót keresünk az életben is. Az ép ész hívei vagyunk.

Fórumunkon felnőtt emberek módjára kommunikálunk. Nincs infantilizmus, se kötelező behódolás, se önkény, se cenzúra.

A Farmotor szabadsajtó. A BP fórum reklámfelület. Ez a két fórum közti különbség lényege, mely sok mindent elárul és sok tünetet megmagyaráz.

Regisztrációra időszakosan (kb. havonta) van lehetőség, az érdeklődők számától függően.
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 12359

GYIK / FAQ

Témanyitás  Grizzlyng on 2016-03-10, 23:45

Általános

Kérdés: Mi a Farmotor?
Válasz: Egy laza baráti közösség az interneten. Weboldal, fórum és chat útján kommunikálunk. Beszélgetéseink teljesen kötetlenek, azaz az élet bármely területére kiterjednek. Sokan közülünk Farmerama felhasználók, így ez a játék a gyakoribb témáink egyike.

Kérdés: Mi a Farmerama?
Válasz: Böngésző alapú online játék, melyet a BigPoint cég forgalmaz. A játék lényege a gazdálkodás egy látványos és összetett virtuális farmon.

Kérdés: Kik számára lehet érdekes a Farmotor?
Válasz: Akiknek minden téren megfelel a Farmerama hivatalos fóruma, azoknak valószínűleg nincs szüksége a Farmotorra. Akik viszont elégedetlenek az ottani nívóval és stílussal, vagy a szabályokkal és korlátozásokkal, azoknak érdemes lehet kipróbálni az általunk nyújtott alternatívát. A Farmotor célközönsége a gondolkodó ember, aki nem fogad el automatikusan bármit, amit feltálalnak neki.

Kérdés: Miben különbözik a Farmotor a "hivatalos" (BigPoint-féle) Farmerama fórumtól?
Válasz: A főbb különbségek röviden:

• Itt felnőtt stílusban folyik a beszélgetés, bár az átlag életkor nem magasabb.
  • Nálunk véleményszabadság van, azaz nincs cenzúra és minimális a moderáció.
  • Bármely téma szabadon megbeszélhető; a farm játék egy ezek közül.
  • Nem tabu téma a BigPoint, az alkalmazottai, és a Farmerama játék kritikája.
  • Szabadon megtárgyalhatók a játék "kényes" tulajdonságai, mint például a piacok számozása, és bármi más hasonló.
  • A játékkal kapcsolatos előzetes híreket legjobb tudásunk szerint egyértelmű formában, ködösítés nélkül hozzuk nyilvánosságra.
  • Emberségre hajtunk, nem pedig egy cég érdekeit szolgáljuk.

Kérdés: Mik a hátrányai a Farmotornak a BigPoint fórumhoz képest?
Válasz: A főbb hátrányok röviden:

• Itt nincs akkora nyüzsgés. A Farmotoron órák múlhatnak el két friss hozzászólás között.
  • Itt nincs cégvezérelt "látnok" (azaz Jónás), aki izgalomban tartja (és közvetve vásárlásra készteti) a népet.
  • Ezáltal a mi fejtörőink nem koncentrálódnak a farmos hírekre (habár nem is merülnek ki azokban).
  • Akik igénylik, hogy szabályok vezessék őket, azok nálunk nem találják meg a betonfalakat.

Kérdés: Miben tér el az itteni farmos hírközlés?
Válasz: A BP fórumon a "jós látomásai", valamint a játékososok találgatásai és pletykái olvashatók. A Farmotor hírtopicjaiban ellenben hírek vannak, mégpedig többnyire jóval korábbi megjelenéssel.

Tagfelvétel

Kérdés: Hogyan regisztrálhatok a Farmotorra?
Válasz: Jelenleg nincs állandó, folyamatos lehetőség a regisztrációra (a Farmotor első három évével ellentétben). Időszakos, limitált regisztráció szokott lenni, amit ebben a topicban hírdetünk meg.

Kérdés: Miért nem lehet bármikor regisztrálni a Farmotorra?
Válasz: Két ok miatt. Az egyik ok, hogy a múltban előfordult, hogy néhány "tagunk" visszaélt az itt szerzett információkkal, és a farm játékon belüli igazságtalan megtorlásra használta fel azokat. A másik (jelenleg már fontosabb) ok pedig az, hogy nem akarjuk olyan tagokkal duzzasztani a Farmotor létszámát, akik csak olvasni járnak hozzánk. Összefoglalva: csakis olyan aktív, hozzászólásokat író tagok felvételének látjuk értelmét, akik a közösségünket építik.

Kérdés: Mikor lehet legközelebb regisztrálni?
Válasz: Jelenleg kb. havonta egyszer egy napig van erre lehetőség, a látható érdeklődők számától függően. A legközelebbi regisztráció időpontját meghírdetjük ebben a topicban.

Kérdés: Mit tehetek a felvételem érdekében?
Válasz: Gyarapítsd a látható érdeklődők számát, mégpedig az ebbe a topicba írt hozzászólásaiddal. Így juthatsz be leghamarabb és legbiztosabban. Ha komolyan érdekel a hozzánk való csatlakozás, akkor látogasd a fórumot, és kezdj el beszélgetni velünk ebben a topicban. Amikor megnyílik a lehetőség a korlátozott formában történő tagfelvételre, akkor előnyben lesznek akik már megmutatták, hogy képesek a konstruktív társalgásra.

Kérdés: Van valami elvárás a tagokkal szemben?
Válasz: Igen, van. Egyrészt a szabályzatunk (azaz a netikett) betartása. De van még egy másik lényeges szempont is. Mi nem gyarapítjuk a tagságot öncélúan. Nem célunk, hogy a puszta számok szintjén minél többen legyünk. A köz szempontjából azoknak a tagjainknak van jelentősége, akik nem csak olvasni jönnek ide, hanem aktívan hozzájárulnak a közösség működéséhez. Mégpedig azáltal, hogy hozzászólásokat írnak, szóba elegyednek a többiekkel, kifejezik a véleményüket, mindannyiunk közös örömére és hasznára. Tehát valamennyi új motorostól azt várjuk, hogy a többiekhez hasonlóan sikeresen átlépjék az önmagukban rejlő határvonalat, és a Farmotor aktív, beszélő tagjává váljanak.

Technikai

Kérdés: Hogyan kell hozzászólást írni?
Válasz: Hozzászólást írni a gomb megnyomásával lehet. A gomb az oldalon felül és alul bal oldalon található. A hozzászólás elküldéséhez meg kell adnod egy azonosító nevet, és egy érvényesítő kódot.

Kérdés: Miért nem tudom utólag szerkeszteni vagy törölni a hozzászólásomat?
Válasz: Azért, mert nem vagy regisztrálva, más szóval inkognitóban vagy. Emiatt nem lehet téged megkülönböztetni a fórum többi látogatójától. Ha tudnád szerkeszteni vagy törölni a saját hozzászólásodat, az azt jelentené, hogy bárki más vendég írásával is megtehetnéd ugyanezt, és persze ők is megtehetnék a tiéddel. Ez ugyebár nem volna nyerő. Na ezért nincs megengedve.

Kérdés: Miért nem tudok másokat idézni?
Válasz: Az idézés egyfajta hozzáférést jelent mások hozzászólásához. Mint vendégnek erre nincsen lehetőséged. Lásd az előző kérdésre adott választ is.
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hogyan használjam ezt a topicot?

Témanyitás  Grizzlyng on 2016-03-30, 22:29

Használd ismerkedésre.

De előbb olvasd el a főbb tudnivalókat ennek a topicnak a legelső hozzászólásaiban. Ha ezen túl vagy, akkor írogass ebbe a topicba. Kérdezd meg, amire kíváncsi vagy, vagy beszélj bármiről, ami érdekel.

Gyere vissza később, hogy lásd, milyen válaszokat kaptál - hiszen az egész Farmotor a párbeszéden alapul.
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

vendég

Témanyitás  doraemon2413 on 2016-08-02, 15:20

Sziasztok! Szeretnék regisztrálni, Ercsa ajánlotta az oldalt,nagyon tetszik amit eddig láttam belőle. Laughing

doraemon2413
Vendég

Re: Vendégfórum

Témanyitás  Huncutka on 2016-08-02, 17:51

doraemon2413 írta:Sziasztok! Szeretnék regisztrálni, Ercsa ajánlotta az oldalt,nagyon tetszik amit eddig láttam belőle. Laughing

Nézz be gyakran, kb. minden hónapban van rá lehetőség. Ha több a kapuban toporgó motorosjelölt, akkor előbb is kinyílik! Smile
Huncutka
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 2518

Témanyitás  Grizzlyng on 2016-08-02, 18:16

Huncutka írta:
doraemon2413 írta:Sziasztok! Szeretnék regisztrálni, Ercsa ajánlotta az oldalt,nagyon tetszik amit eddig láttam belőle. Laughing

Nézz be gyakran, kb. minden hónapban van rá lehetőség. Ha több a kapuban toporgó motorosjelölt, akkor előbb is kinyílik! Smile

Pontosan ahogy Huncutka mondja. Egy dologgal egészíteném ki: ne csak benézz, hanem beszélgess velünk. Farmról, vagy akármiről, ami érdekel.
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Témanyitás  doraemon2413 on 2016-08-03, 10:31

Sziasztok! szívesen beszélgetek. a ma kezdődő eventtel kapcsolatban számomra nagyon sok a homály,van valaki egyáltalán aki érti? miért kell ilyeneket kitalálni mostanában? Az ajándékok tetszenek,jó lenne végig vinni csak nem tiszta.

doraemon2413
Vendég

Témanyitás  ezin on 2016-08-03, 11:55

doraemon2413 írta:Sziasztok! szívesen beszélgetek. a ma kezdődő eventtel kapcsolatban számomra nagyon sok a homály,van valaki egyáltalán aki érti? miért kell ilyeneket kitalálni mostanában? Az ajándékok tetszenek,jó lenne végig vinni csak nem tiszta.
Szia Smile
valószínűleg több szuperizét akarnak eladni scratch csak átfutottam miről is szól az event,nekem zavaros a leírás Smile

ezin
Karburátor
Karburátor

Hozzászólások száma : 3779

Témanyitás  Huncutka on 2016-08-03, 12:00

doraemon2413 írta:Sziasztok! szívesen beszélgetek. a ma kezdődő eventtel kapcsolatban számomra nagyon sok a homály,van valaki egyáltalán aki érti? miért kell ilyeneket kitalálni mostanában? Az ajándékok tetszenek,jó lenne végig vinni csak nem tiszta.
Én eventleírást nemigen szoktam olvasgatni, nem számolgatok, nem idegeskedek, csak belevágok, majdcsakleszvalahogy alapon.
Eddig mindig bejött. Smile Ha majd menet közben sem érted, akkor kérdezz, itt mindig akad aki segít!
Huncutka
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Témanyitás  Grizzlyng on 2016-10-25, 16:58

A topicból eltávolítottam a régebbi beszélgetések nagy részét, amik alapján új tagokkal gazdagodtunk. Így tisztább a jelenlegi látkép.

Továbbra is szívesen látunk ebben a topicban mindenkit, aki egyelőre kívülről érdeklődik a Farmotor iránt. Szabad a vásár, bárki írhat ide bármiről - akár a Farmotorról, akár a Farmeramáról, akár a bálnák üzekedési szokásairól.

Aki ellenben már tagja a Farmotornak (tehát loginolni tud a fórumra), az legyen szíves nem ide írogatni, hanem a fórum belsejében található kismillió topic valamelyikébe  (kivéve, ha válaszolni kíván a vendégeknek).
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

bocsika67@gmail.com

Témanyitás  bocsika67 on 2017-07-21, 16:10

Sziasztok!

Szeretnék új motorosként a csapat tagja lenni !
Engem nem csak a farma érdekel,szeretek megismerni más,-és hasonló gondolkodású embereket.
Itt remélem,hogy megtalálom a számításomat:

Érdekel a "normális" táplálkozás,
Főzés,
és a tanácsadás ,az is amit nekem szánnak! Smile

Még annyit magamról,hogy "pasi"vagyok!

bocsika67
Vendég

Témanyitás  ezin on 2017-07-21, 18:09

bocsika67 írta:Sziasztok!

Engem nem csak a farma érdekel,szeretek megismerni más,-és hasonló gondolkodású embereket.

Főzés,
és a tanácsadás ,az is amit nekem szánnak!   Smile

Szia!
Normális táplálkozás , szerinted az milyen? Smile
Az meg oké,hogy pasi vagy,de miért idézőjelben?Smile

ezin
Karburátor
Karburátor

Témanyitás  Callysto on 2017-07-22, 16:23

bocsika67 írta:Sziasztok!

Főzés,
és a tanácsadás ,az is amit nekem szánnak!   Smile

Szia Smile Érezd jól magad nálunk. Mi szél fújt erre? Very Happy Normális táplálkozáson mit értesz? Csak mert, hogy idézőjelben van. Meg a pasi is. Alternatív pasi? Shocked
ezin írta:

Szia!
Normális táplálkozás ,  szerinted az milyen? Smile
Az meg oké,hogy pasi vagy,de miért idézőjelben?Smile  
Very Happy Very Happy Very Happy
Callysto
Szelíd motoros
Szelíd motoros

Hozzászólások száma : 776

Témanyitás  Grizzlyng on 2017-07-22, 20:06

Szia Bocsika! Isten hozott köreinkben. Oszd meg bátran a gondolataidat velünk.

Nézetem szerint a normális szó olyannyira relatív, hogy mindenféleképpen csakis idézőjelben értendő, még akkor is, ha valaki nem teszi ki a macskakörmöt.

Erről a tézisről önmagában jól el lehet beszélgetni. Twisted Evil De persze farmozgathatunk is.
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Témanyitás  kontra.sz on 2017-07-23, 08:32

Grizzlyng írta:Szia Bocsika! Isten hozott köreinkben. Oszd meg bátran a gondolataidat velünk.

Nézetem szerint a normális szó olyannyira relatív, hogy mindenféleképpen csakis idézőjelben értendő, még akkor is, ha valaki nem teszi ki a macskakörmöt.

Erről a tézisről önmagában jól el lehet beszélgetni. Twisted Evil De persze farmozgathatunk is.

Normális táplálkozás a szájon át történő. Szájon át lehet éppenséggel mást is, ez abban az esetben - a fajfenntartást tekintve - nem normális, mást tekintve nagyon is az. Twisted Evil
kontra.sz
Ifjú motoros
Ifjú motoros

Hozzászólások száma : 220

Témanyitás  Grizzlyng on 2017-08-03, 20:02

Úgy tűnik, hogy ez a "bocsika" nevű egyén sem volt komoly érdeklődő.

Egy biztos: a Farmotor iránti érdeklődés (hiánya) pontosan követi a Farmerama játék iránti érdeklődés megcsappanását. Lásd csibék ritkasága, új játékosok hiánya, régi elmenő játékosok nagy száma.

Ez nem a mi problémánk. Ez a BP cég problémája. Csakis rajtunk múlik, hogy függő, avagy független közösséget építünk. Én az utóbbit javaslom.

A BP amúgy profi módon fenntartja a rajongó (fizető és kedvcsináló) tábort, amint az a "hivatalos" fórumon jól megfigyelhető.
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Témanyitás  Marianna74 on 2017-09-04, 17:25

Sziasztok Very Happy Szeretnék a Farmotorra regisztrálni és a csapat tagja lenni. 6 éve játszom a Farmeramával és a mai napig élvezem. Hivatalos Fórumra nem szoktam járni, mert nem nagyon találok ott érdekes infót, de van itt több ismerősöm is aki ajánlotta nekem, hogy itt mindig találok érdekes híreket és sok egyéb érdekes dolgot is.

Marianna74
Vendég

Témanyitás  Grizzlyng on 2017-09-04, 18:16

Szia Marianna, részemről semmi akadálya a felvételednek. Email-ben kapsz hamarosan további útmutatást.

Az eset kapcsán jutott tudomásomra (köszönet érte Encinek), hogy a Post (válasz) gomb "eltűnt" innen a vendégtopicból. Fogalmam sincs, miért és hogyan történt, de ma kijavítottam. Egyebek mellett ez is egy oka lehetett annak, hogy mostanában a kutya se érdeklődött irántunk.
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Témanyitás  Marianna74 on 2017-09-04, 19:32

Szia Very Happy Köszönöm a gyors intézkedést, örülök, hogy én is segíthettem, hogy kiderüljön ez a hiba.

Marianna74
Vendég

Témanyitás  Huncutka on 2017-09-04, 22:19

Marianna74 írta:Szia Very Happy Köszönöm a gyors intézkedést, örülök, hogy én is segíthettem, hogy kiderüljön ez a hiba.
Üdv. a csapatban! Smile
Huncutka
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Témanyitás  Marianna on 2017-09-05, 10:43

Huncutka írta:
Marianna74 írta:Szia Very Happy Köszönöm a gyors intézkedést, örülök, hogy én is segíthettem, hogy kiderüljön ez a hiba.
Üdv. a csapatban! Smile
Köszönöm Very Happy
Marianna
Szelíd motoros
Szelíd motoros

Hozzászólások száma : 579

Piac

Témanyitás  Lindus1226 on 2017-09-09, 13:35

Szép napot!
Évek óta farmozok kisebb-nagyobb intenzitással, 5 évvel ezelőtt egyszer már megtudtam a piacom számát, de elfelejtettem, többek között ezért jöttem most ide. Szeretek a farmozásról, taktikákról, illetve sok más dologról beszélgetni, ezért örülnék a regisztrálási lehetőségnek.

Lindus1226
Vendég

Témanyitás  Gigi on 2017-09-10, 12:29

Lindus1226 írta:Szép napot!
Évek óta farmozok kisebb-nagyobb intenzitással, 5 évvel ezelőtt egyszer már megtudtam a piacom számát, de elfelejtettem, többek között ezért jöttem most ide. Szeretek a farmozásról, taktikákról, illetve sok más dologról beszélgetni, ezért örülnék a regisztrálási lehetőségnek.

Szia Lindus.
Kicsit várnod kell, míg Grizz erre jár, de addig is ha írsz egy baglyot -senkiföldje- farmra szívesen megnézem a piacszámod.
Mi az amiről szívesen beszélgetsz farmon kívül?
Gigi
Macskabajusz-pödrögető bajnok
Macskabajusz-pödrögető bajnok

Hozzászólások száma : 5795

Témanyitás  Lindus1226 on 2017-09-10, 16:56

Szia Gigi!

Utazás, könyvek, filmek, zene érdekel a virtuális farmozáson kívül Smile

Lindus1226
Vendég

Témanyitás  Grizzlyng on 2017-09-12, 20:29

Hello Lindus! Hamarosan közénk fogsz tartozni. Addig is írogass ebbe a topicba bármiről, amihez kedved szottyan.
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Témanyitás  borika on 2017-09-12, 20:47

Lindus1226 írta:Szép napot!

Reméljük, megtalálod a számitásodat majd odabent, sok érdekesség vár rád, és kissé szabadszájúbb a társaság, mint a birodalmi fórumon, de nem kell megijedni, itt a radírpók mélyen alszik Smile
borika
Száguldó motoros
Száguldó motoros

Hozzászólások száma : 1448

Témanyitás  Lindus1226 on 2017-09-16, 15:53

Helló! Türelmesen várom a csatlakozási lehetőséget Smile

Lindus1226
Vendég

Témanyitás  borika on 2017-09-16, 20:07

Lindus1226 írta:Helló! Türelmesen várom a csatlakozási lehetőséget Smile

Írogass ide ami az érdeklődésed, hadd lássuk, mi az érdeklődési köröd.
borika
Száguldó motoros
Száguldó motoros

Hozzászólások száma : 1448

Témanyitás  Marianna on 2017-09-20, 16:02

Lindus1226 írta:Helló! Türelmesen várom a csatlakozási lehetőséget Smile
szia Very Happy tudom, hogy nehéz megszólalni olyanok között akit nem ismersz, de írj bátran bármiről, pl. milyen helyekre szeretnél eljutni, merre jártál, milyen filmeket, könyveket szeretsz, akár a farmról is írhatsz hogy milyen sikereid voltak, hobbidról kicsit bővebben és még sok-sok mindenről, tényleg amiről csak szeretnél, mert sajnos türelmesen várni nem elég, látni kell azoknak akik döntenek arról bekerülsz-e, hogy itt bent is aktív tag leszel, mert ballasztból van már sajnos elég, így gyere naponta írj és válaszolni fogunk, hogy tudj utána megint írni
Marianna
Szelíd motoros
Szelíd motoros

Témanyitás  Grizzlyng on 2017-09-21, 20:13

Marianna jól beszél. Saját példája támasztja alá, hogy aki helyesen méri fel a szitut, az milyen gyorsan be tud jutni a Farmotor legbelsőbb bugyraiba. I love you
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Témanyitás  Huncutka on 2017-09-21, 20:47

Grizzlyng írta:Marianna jól beszél. Saját példája támasztja alá, hogy aki helyesen méri fel a szitut, az milyen gyorsan be tud jutni a Farmotor legbelsőbb bugyraiba. I love you
Nem csak bejutni, beilleszkedni is hamar sikerült neki. Smile
Huncutka
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Témanyitás  Callysto on 2017-09-22, 08:09

Huncutka írta:
Grizzlyng írta:Marianna jól beszél. Saját példája támasztja alá, hogy aki helyesen méri fel a szitut, az milyen gyorsan be tud jutni a Farmotor legbelsőbb bugyraiba. I love you
Nem csak bejutni, beilleszkedni is hamar sikerült neki. Smile
Bizony. Ráadásul a kvízjátékaink lelkes követője Very Happy Jó, hogy köztünk van Smile
Callysto
Szelíd motoros
Szelíd motoros

Témanyitás  Callysto on 2017-09-25, 15:14

Sziasztok kopogtatók, olvasgatók Smile Néhányan úgy gondoltuk megpróbálunk Titeket bevonni a beszélgetésekbe, játék segítségével. Ezért hoztam Nektek egy kis kvíz játékot. Nincs más dolgotok, mint megtippelni a helyes választ, és azt leírni ide. Nyeremény: erkölcsi elismerés és a tudat, hogy megpróbálsz bekapcsolódni. Következő kvíz kérdés sorozat akkor lesz itt, ha legalább 6 megfejtés érkezik, azaz legalább hatan adtok itt választ. Saját kútfőből gugli nélkül próbáljon meg mindenki válaszolni a kérdésekre. Nem nekünk és másoknak bizonyítasz ezzel, hanem saját magadnak. Na hajrá induljon a játék:

7 irodalmi műből idézetek. Nincs más feladatod, mint beírni a fórumra, hogy ki is a szerző!  study

Bús mogorván ül Petike, Ha ha ha! Péter és bú! a mennykőbe,mi baja?
A. Vörösmarthy Mihály
B. Arany János
C. Petőfi Sándor

Veszekedtem a kisfiammal, mint törpével az óriás. "-Lóci ne kalapáld a bútort... "
A. Dzsida Jenő
B. Szabó Lőzinc
C. Szép Ernő

"Milyen volt szőkesége, nem tudom már, De azt tudom,hogy szőkék a mezők,.."
A. Tóth Árpád
B. Juhász Gyula
C. Babits Mihály

"Nem mondhatom el senkinek, Elmondom hát mindenkinek..."
A. József Attila
B. Illyés Gyula
C. Karinthy Frigyes

"Volt egy török Mehemed, Sose látott tehenet. Nem is tudta Mehemed, Milyenek a tehenek..."
A. Móricz Zsigmond
B- Romhányi József
C. Donászi Magda

"Lenge lány-aki sző-holdvilág mosolya: ezt mondja a neved,-Ilona,Ilona-"
A. Kosztolányi Dezső
B. Tóth Árpád
C. Juhász Gyula

"De néha csöndes éjszakán. Elálmodozva, egyedül, Múlt ifjúság tündér taván Hattyúi képed fölmerül."
A. Gyulai Pál
B. Kiss József
C. Vajda János
Callysto
Szelíd motoros
Szelíd motoros

Kvíz

Témanyitás  Lindus1226 on 2017-09-27, 11:29

Megpróbálom a válaszokat (segítség nélkül):

1. A (Vörösmarty Mihály)
2. B (Szabó Lőrinc)
3. B (Juhász Gyula)
4. C (Karinthy Frigyes)
5. A (Móricz Zsigmond,kizárásos alapon tippelem, a stílus nem a másik kettőé)
6. B (Juhász Gyula szerelme Anna, ezt biztosan tudom)
7. C (Vajda János)

Milyen helyekre szeretnék eljutni?
Imádom a telet, a hegyeket, így bakancslistás számomra valamelyik skandináv ország és lehetőleg a sarki fény Smile
ezen kívül szeretném kipróbálni a hőlégballonozást, pl a zalai dombvidéken. Szeretek világot látni és mindegy, hogy belföldön, vagy külföldön teszem.
Könyvekben, filmekben szinte mindenevő vagyok, persze vannak kedvenceim. Könyvben a legnagyobb kedvenc Vavyan Fable, a kezdetektől olvasom és imádom (ebből kikövetkeztethető, hogy nem vagyok már tini Wink.
A munkám időnként ellep, ilyenkor nem vagyok sajnos túl aktív farmon, stb, de azért igyekszem naponta legalább 1/2 órát beiktatni, mert az ilyenekkel tudok kicsit lazítani.

Lindus1226
Vendég

Témanyitás  ezin on 2017-09-27, 13:03

Szia Lindus Smile
Bakancslistánk is van,Gigi elvisz a kedvenc helyeidre Very Happy

ezin
Karburátor
Karburátor

Témanyitás  Marianna on 2017-09-27, 15:40

szia Lindus, tininek már mi sem vagyunk tinik, Vavyan Fable könyv 2 polcnyi van otthon, csak az utóbbi 4 év termése nincs meg, nekem jó a munkaidőm 3-ra legkésőbb itthon vagyok, de cserébe nagyon korán kelek, elefánt tenyésztés hogy sikerült neked?? lett kiugró eredményed? sikerült az összes szobrot kiváltanod?
Marianna
Szelíd motoros
Szelíd motoros

Témanyitás  tomtay78 on 2017-09-27, 22:17

Szia Lindus!
Van kiskedvenced akár a kertben v.a lakásban?Mely állatokat kedveled azok közül,akik még elférnek házon kívül és belül is?
Én macskaimádó vagyok,kerti cicám van,a lakásban nem tartottam még macsekot,mert tudom,hogy öntörvényűek és a saját ízlésük szerint rendezik át a kéglit,amíg az ember nincs otthon.
tomtay78
Ifjú motoros
Ifjú motoros

Hozzászólások száma : 340

Témanyitás  Lindus1226 on 2017-10-07, 14:43

Szia Marianna!
A munkaidőmet én osztom be, mert 1 éve saját magam főnöke vagyok, de a határidők miatt még így sem tudok annyit farmozni, amennyit szeretnék.
Az elefánik tenyésztése jól sikerült, bár kiugró eredményem most sem lett.
A szobrokat sikerült mind kiváltanom, meg a zuhatagos területet is és néhány ritka alkalomtól eltekintve a felhősorokat is. Smile

Lindus1226
Vendég

Témanyitás  Lindus1226 on 2017-10-07, 14:50

Szia Tomtay78!

Jelenleg emeletes házban élünk, a lakásban állattartásnak nem vagyok híve. Kertes házban kutyapárti vagyok inkább, abból is a nagyobb termetűek a kedvenceim. Német juhász, labrador, retriever, rotweiler, stb. A macskákkal is elvagyok, de kevésbé szeretem őket, inkább a lányaim. A lakásba a lányom tervez egy törpesünt venni, remélem, nem unja meg hamar. Smile

Lindus1226
Vendég

Témanyitás  Marianna on 2017-10-07, 18:52

Lindus1226 írta:Szia Marianna!
A munkaidőmet én osztom be, mert 1 éve saját magam főnöke vagyok, de a határidők miatt még így sem tudok annyit farmozni, amennyit szeretnék.
Az elefánik tenyésztése jól sikerült, bár kiugró eredményem most sem lett.
A szobrokat sikerült mind kiváltanom, meg a zuhatagos területet is és néhány ritka alkalomtól eltekintve a felhősorokat is. Smile
szia Very Happy már azt hittem nem is jössz, de örülök, hogy mégis. Csinálod az eventet, neked hogy tetszenek ezek a játékok a játékon belül? Mi időrablónak tartjuk, sőt legtöbbször eszementen uncsi is. Hány gyermeked van? Mennyi idősek?
Marianna
Szelíd motoros
Szelíd motoros

Témanyitás  tomtay78 on 2017-10-07, 21:37

Lindus1226 írta:Szia Tomtay78!

Jelenleg emeletes házban élünk, a lakásban állattartásnak nem vagyok híve. Kertes házban kutyapárti vagyok inkább, abból is a nagyobb termetűek a kedvenceim. Német juhász, labrador, retriever, rotweiler, stb.  A macskákkal is elvagyok, de kevésbé szeretem őket, inkább a lányaim. A lakásba a lányom tervez egy törpesünt venni, remélem, nem unja meg hamar. Smile

Szia,köszi a választ!
Igen,lakásban én sem szeretek állatot tartani,de mi kertes házban élünk,kinnt van cica,kutya egyaránt.
A törpesün tartásáról nem sok infóm van,de biztos nagyon aranyosak lehetnek és nem ördöngösség a tartásuk.Ha meglesz,majd mellékelsz nekünk fotót róla? Smile
tomtay78
Ifjú motoros
Ifjú motoros

Hozzászólások száma : 340

Témanyitás  feewa01 on 2017-10-08, 09:40

Lindus1226 írta:Szia Tomtay78!

Jelenleg emeletes házban élünk, a lakásban állattartásnak nem vagyok híve. Kertes házban kutyapárti vagyok inkább, abból is a nagyobb termetűek a kedvenceim. Német juhász, labrador, retriever, rotweiler, stb.  A macskákkal is elvagyok, de kevésbé szeretem őket, inkább a lányaim. A lakásba a lányom tervez egy törpesünt venni, remélem, nem unja meg hamar. Smile
Szia Lindus1226!
Örülünk, hogy látogatsz minket! Én is szeretek kirándulni, szeretem az állatokat. Volt vizslánk, perzsacicánk. A fiam is mindig bíbelődött valami kis házikedvenccel. Vot hörcsög, degu, tengerimalac, vadászgörény és már felnőttként afrikai fehérhasú törpesünt tartott/tenyésztett. Aranyos állatok, lehet simogatni is őket. Azt viszont tudni kell róluk, hogy éjszakai életet élnek ugyanúgy mint az európai sün. Akkor eszik, játszik, szöszmötöl. Nem hangos, de az éjszakai csendben azért hallani lehet.
feewa01
Karburátor
Karburátor

Hozzászólások száma : 827

Témanyitás  Grizzlyng on 2017-10-08, 13:36

Lindus, ha Farmotor tag szeretnél lenni, akkor a fórum oldal jobb alsó sarkán található Kapcsolat linkre kattintva küldj üzenetet. Add meg, hogy milyen nevet szeretnél használni (lehetsz például simán Lindus is, vagy amit akarsz). Utána Email-ben kapsz további instrukciót.
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Témanyitás  marcipán Yesterday at 20:02

Sziasztok!
Tudnátok segíteni nekem? A piac számozására vagyok kíváncsi, de sehol nem találom hogy lehet kiszámolni. Talán 25-ös piacon vagyok, vagy 21-es? Very Happy nem emlékszem, ezért szeretném megtudni.
Korábban megtaláltam valahol egy oldalt, ahová csak be kellett írni az ID számomat és kiírta a piacszámomat. Lementettem a gépemre ezt az oldalt, de azóta gépcsere... Tavasszal valahol megadták nekem a linket, amit lementettem a gépemre, de már csak hibaüzenet található ott. A farmon hiába kérdezném, mert csak azt a választ kapnám, hogy nincs hivatalos piacszámozás.
Előre is megköszönöm, ha valaki segít nekem. Smile

marcipán
Vendég

Témanyitás  Grizzlyng Yesterday at 21:35

Halihó Marcipán! Smile

marcipán írta:Korábban megtaláltam valahol egy oldalt, ahová csak be kellett írni az ID számomat és kiírta a piacszámomat.

Jó helyen jársz. A piac szám kalkulátor itt a Farmotoron működik. Bármely tagunk tudja üzemeltetni.

Ha nem annyira sürgős megtudnod a piac számodat, akkor előbb válj te magad is a tagunkká, és nézd meg magadnak. Ha pedig sürgős, akkor írd be ide a farm ID számodat (nem fogja ezáltal senki "ellopni" a farmodat), és máris megmondjuk neked a piac számodat.
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Témanyitás  marcipán Yesterday at 23:12

Köszönöm szépen a gyors választ. Annyira nem sűrgős, ha lehetőséget adtok rá, akkor megnézem. Very Happy

marcipán
Vendég

Témanyitás  Sponsored content

Sponsored content

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére